Prima    Contact    Subdiviziuni    Întreprinderile silvice          
imprimare
Prima / Contacte / Lista colaboratorilor

Lista colaboratorilor aparatului central al Agenţiei „Moldsilva"

 

Numele, prenumele 

Funcţia 

Telefon serviciu 

 E-mail 

Conducerea

Cojocaru Dumitru

Director

022 272 306/079999043

dumitru.cojocaru@moldsilva.gov.md

Platon Ion

Director adjunct

022 270 003/079999068

ion.platon@moldsilva.gov.md

 

 

 

 

 Direcţia fond forestier, arii protejate şi regenerarea pădurii

Rotaru Petru

Şef direcţie

022 272 425/079999056

petru.rotaru@moldsilva.gov.md

Covali Victoria Șef adjunct   covali.victoria@moldsilva.gov.md

Grubîi Ghenadie

Specialist principal

022 277 288/079999084

ghenadie.grubii@moldsilva.gov.md

Serghei Tonofrei

Specialist principal

022 277 288

serghei.tonofrei@moldsilva.gov.md

Mamai Iulian

Specialist principal

022 277 288/079999083

mamai.iulian@moldsilva.gov.md

Serviciul valorificarea produselor pădurii și silvoturismului
Valeriu Cibotaru Specialist principal 022 277 937/079999074 cibotaru.valeriu@moldsilva.gov.md
Ivanița Daria Specialist principal 022 277 260 daria.ivanita@moldsilva.gov.md

Secția gospodărie cinegetică și vînătoare

  Șef secție    
Chirița Gheorghe Specialist principal 022 277 937 chirita.gheorghe@moldsilva.gov.md
Oxana Zagarschih Specialist principal 022 277 937 zagarschih.oxana@moldsilva.gov.md
  Specialist principal    

Direcţia economică, financiară evidenţă contabilă și patrimoniu

Buruian Violeta

Șef direcţie

022 540 396

violeta.buruian@moldsilva.gov.md

Domenti Tatiana

Șef adjunct - interimar

022 277 359

tdomenti@moldsilva.gov.md

Petelca Galina

Specialist principal

022 277 359

petelca.galina@moldsilva.gov.md

Duca Angela

Specialist principal

022 277 359

angela.duca@moldsilva.gov.md

Cotorobai Svetlana Specialist principal 022 277 359 svetlana.cotorobai@moldsilva.gov.md

Serviciul audit intern

Timofti Dina

Auditor intern

022 274 224

timofti.dina@moldsilva.gov.md

Direcția juridică

Boboc Constantin

Șef direcţie

079999051

constantin.boboc@moldsilva.gov.md

Fratea Anna Șef adjunct   anna.fratea@moldsilva.gov.md
Ostafi Petru Specialist principal    petru.ostafi@moldsilva.gov.md
  Specialist principal     
  Specialist principal     

Serviciul resurse umane

Bulgaru Mihaela

Șef serviciu

022 274 224 / 079999075

mihaela.bulgaru@moldsilva.gov.md

Timuș Eudochia

Specialist principal 022 274 224 eudochia.timus@moldsilva.gov.md

 Serviciul comunicare cu mass-media și relații cu publicul

 

Specialist principal

 

 

Serviciul e-Transformare

Gorețchi Natalia

Specialist principal

                                                                                 022 277 260

natalia.goretchi@moldsilva.gov.md

Serviciul  relații de colaborare internațională

Tabacaru Alexandru Specialist principal                                                                                  022 277 260 alexandru.tabacaru@moldsilva.gov.md

Secția protecția pădurii și garda forestieră

Rabii Petru

Șef secție

022 279 360/079999087

petru.rabii@moldsilva.gov.md

Belous Ion

Specialist principal

 

ion.belous@moldsilva.gov.md

Ţaca Mihail

Specialist principal

 

 

Borş Ion Specialist principal
 

Serviciul secretariat și managementul documentelor

Malik Galina Șef serviciu 022 272 306 msilva@moldsilva.gov.md
Ciobanu Svetlana Specialist principal 022 272 306 msilva@moldsilva.gov.md

Serviciul administrativ,  securitatea muncii și regimul armelor

Nica Alexandru

Specialist principal

        022 272 426

alexandru.nica@moldsilva.gov.md

----------

Munteanu Nicolae Inginer-șef silvic 022 277959/ 078880999 nicolae.munteanu@moldsilva.gov.md
 

   

   

Adresa:
2001 Chişinău, b-d. Ştefan cel Mare 124
Tel:+373 (22) 27-23-06, 27-73-49
Fax: +373 (22) 27-73-45
Actualizat la: 23.10.2020
   Total vizitatori - 2115560
 
Acces Rapid