Prima    Contact    Subdiviziuni    Întreprinderile silvice          
imprimare
Prima / Contacte / Lista colaboratorilor

Lista colaboratorilor aparatului central al Agenţiei „Moldsilva"

 

Numele, prenumele 

Funcţia 

Telefon serviciu 

 E-mail 

Conducerea

Caisîn Valeriu

Director

022 272 306  

valeriu.caisin@moldsilva.gov.md

Mamai Iulian

Director adjunct

022 270 003 

mamai.iulian@moldsilva.gov.md

 

Director adjunct

 

 

 Direcţia fond forestier, arii protejate şi regenerarea pădurii

Rotaru Petru

Şef direcţie

022 272 425 

petru.rotaru@moldsilva.gov.md

Serghei Tonofrei Șef adjunct 022 274 224 serghei.tonofrei@moldsilva.gov.md

Grabovschi Vasile

Specialist principal

022 277 288 

vasile.grabovschi@moldsilva.gov.md

 

Specialist principal

022 277 288

 

Grigoraş Nicolae

Specialist principal

022 277 288

nicolae.grigoras@moldsilva.gov.md

Serviciul valorificarea produselor pădurii și silvoturismului
Valeriu Cibotaru Specialist principal 022 277 937  cibotaru.valeriu@moldsilva.gov.md
Ivanița Daria Specialist principal 022 277 260 daria.ivanita@moldsilva.gov.md

Secția gospodărire cinegetică și vînătoare

Portneacov Sergiu Șef secție 022 279 360 sergiu.portneacov@moldsilva.gov.md

Specialist principal 022 279 360
Oxana Zagarschih Specialist principal 022 279 360 zagarschih.oxana@moldsilva.gov.md

Specialist principal 022 279 360

Direcţia economică, financiară evidenţă contabilă și patrimoniu

Rîşina Ecaterina

Șef direcţie

022 540 396

ecaterina.risina@moldsilva.gov.md

Buruian Violeta

Șef adjunct

022 277 359

violeta.buruian@moldsilva.gov.md

Petelca Galina

Specialist principal

022 277 359

petelca.galina@moldsilva.gov.md

Ciobanu Svetlana

Specialist principal

022 277 359

svetlana.ciobanu@moldsilva.gov.md

Domenti Tatiana Specialist principal 022 277 359 tdomenti@moldsilva.gov.md

Serviciul audit intern

Timofti Dina

Auditor intern

022 274 224

timofti.dina@moldsilva.gov.md

Direcția juridică

 

Șef direcţie

 

 

Erimei Anna Șef adjunct 022 277 359 anna.erimei@moldsilva.gov.md
Ostafi Petru Specialist principal  022 277 359 petru.ostafi@moldsilva.gov.md

Specialist principal   
  Specialist principal     

Serviciul resurse umane

Bulgaru Mihaela

Șef serviciu

079 38 71 24

mihaela.bulgaru@moldsilva.gov.md

 

Specialist principal  

 Serviciul comunicare cu mass-media și relații cu publicul

 

Specialist principal

 

 

Serviciul e-Transformare

Gorețchi Natalia

Specialist principal

                                                                                                                                                                                                                  022 277 260

natalia.goretchi@moldsilva.gov.md

Serviciul  relații de colaborare internațională

Tabacaru Alexandru Specialist principal                                                                                                                                                                                                                    022 277 260 alexandru.tabacaru@moldsilva.gov.md

Secția protecția pădurii și garda forestieră

Rabii Petru

Șef secție

022 279 360 

petru.rabii@moldsilva.gov.md

Belous Ion

Specialist principal

 

ion.belous@moldsilva.gov.md

 

Specialist principal

 

 


Specialist principal

Serviciul secretariat și managementul documentelor

Malik Galina Șef serviciu 022 272 306 galina.malik@moldsilva.gov.md
Sîrbu Olga Specialist principal 022 272 306 msilva@moldsilva.gov.md

Serviciul administrativ,  securitatea muncii și regimul armelor

Nica Alexandru

Specialist principal

        022 272 426

alexandru.nica@moldsilva.gov.md

----------





 

   

   

Adresa:
2001 Chişinău, b-d. Ştefan cel Mare 124
Tel:+373 (22) 27-23-06, 27-73-49
Fax: +373 (22) 27-73-45
Actualizat la: 23.09.2022
   Total vizitatori - 3162167
 
Acces Rapid